10-11. grudnia 2021

Podsumowanie SYH 3

Kolejna edycja Sheep Your Hack już za nami. Pora na krótkie podsumowanie tego, co działo się 10 i 11 grudnia.

W tym roku hackathon zgromadził ponad 100 uczestników – do rywalizacji przystąpiły 2️4 zespoły. Podczas eventu towarzyszyło nam grono 16 ekspertów z różnych branż, pełniących rolę jury oraz mentorów. Przez 24 godziny pracowaliśmy nad rozwiązaniami z obszaru „Smart City – oddech pełną piersią”! Przed wydarzeniem 34 paczki z prezentami trafiły do rąk uczestników. Nie zabrakło też pizzy, której w tym roku dostarczyliśmy aż 60 sztuk.

W wyniku obrad jury, nagrodzone zostały trzy drużyny, a kolejne dwie otrzymały wyróżnienie. Wśród zwycięzców znaleźli się:

1 miejsce

Hakiery Hery, z aplikacją „rajd”, której założeniem jest planowanie przejazdów wspólnie z innymi osobami, ograniczając tym samym emisję CO2.

2 miejsce

Ekipa 3.0 – zespół pracował nad aplikacją „anti-crowd”, odpowiedzialną za wyświetlanie natężenia ruchu w miejscu do którego chcesz się udać.

3 miejsce

Poza Systemem – Aplikacja „Tuptify” zaprezentowana przez zespół ma zachęcać do aktywności fizycznej, w jej założeniu człowiek może pełnić rolę baterii – energia będzie wytwarzana poprzez ruch, wykorzystując specjalne ubrania lub wkładki do butów.

Prace uczestników były tak ciekawe, że 3 miejsca na podium nie wystarczyły, dlatego jury przyznało wyróżnienia dla kolejnych dwóch zespołów:

Śpiące Wydry

Śpiące Wydry zaprezentowały projekt „Bestiariusz miejski”, aplikację umożliwiającą wyszukiwanie listy zwierząt, ciekawostki i wydarzenia w wybranym miejscu, a nawet adopcję wybranych zwierzaków oraz możliwość zgłoszenia zauważonego lub chorego zwierzęcia.

Next Code

Zespół przygotował aplikację „SetTree”, zachęcającą do sadzenia wirtualnych, ale też żywych drzew.
Przy tym wszystkim nie zabrakło dobrej zabawy i naszej unikalnej hackathonowej atmosfery! Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie kolejna edycja!

O hackathonie

SHEEP YOUR HACK to 3. edycja 24-godzinnego maratonu programowania, którego celem jest stworzenie MVP aplikacji biznesowej. Technologia wykonania prototypu jest dowolna, a udział w hackathonie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy mają równe szanse. Projekt tworzony jest od zera w dniu eventu.

Temat:
uczestnicy poznają w dniu eventu

Miejsce:
online (MS Teams, Discord)

Czas: 24 godziny
Start kodowania: 10. grudnia, godz. 17:30
Ogłoszenie wyników: 11. grudnia, godz. 18:15

Organizator:
Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Kto jest kim podczas hackatonu?

UCZESTNIK

Uczestnikami hackathonu są osoby młode, studenci z różnych środowisk akademickich, fascynujący się programowaniem aplikacji, ale nie tylko. W naszych zespołach potrzebni są także ci, którzy posiadają kompetencje miękkie, graficy i marketingowcy. Każdy znajdzie dla siebie miejsce!

 
POZNAJ ZWYCIĘSKIE ZEPOŁY POPRZEDNIEJ EDYCJI

1. miejsce

Zespół stworzył aplikację Printy, która rozwiązuje problem dostępu do punktów druku. Osoba potrzebująca skorzystać z drukarki, może poprzez aplikację szybko wyszukać miejsca, w których szybko wydrukuje swoje dokumenty. Mogą to być drukarnie lub osoby prywatne, chcące udostępnić innym swoją drukarkę. Wydrukowany dokument będzie na nią czekał, w wybranym punkcie.

2. miejsce

Drużyna stworzyła interaktywną aplikację do konferencji Online o nazwie Peek-a-boo. Zadaniem aplikacji jest wspieranie integracji i networkingu podczas spotkań i konferencji online. Aplikacja opiera się na dynamicznych połączeniach audio i video – w momencie, kiedy osoby zbliżą się do siebie podczas wirtualnej konferencji na pewną odległość, mogą połączyć się w celu porozmawiania, jak miałoby to miejsce podczas spotkania stacjonarnego.​

3. miejsce

Aplikacja NeighborGood została stworzona, aby wspierać lokalne społeczności. Poprzez tą aplikację osoby z najbliższego otoczenia mogą wystawiać ogłoszenia, mówiące o tym, czego aktualnie potrzebują lub jaką pomoc sąsiedzką mogą zaoferować. Aplikacja NeighborGood jest miejscem, gdzie osoby potrzebujące pomocy, mają okazje spotkać kogoś, kto pomoże rozwiązać ich problem.​

MENTORZY

Mentor to osoba ze środowiska biznesowego, która bierze czynny udział w hackathonie. Pomaga ona uczestnikom w fazie tworzenia aplikacji, doradza, służy specjalistyczną wiedzą, motywuje i kontroluje przebieg pracy. Zadaniem mentora jest również sprawdzenie, czy stworzona aplikacja jest w stanie zadziałać.

Mentorami na SHEEP YOUR HACK są m.in. analitycy biznesowi, project managerowie, developerzy, szkoleniowcy, business managerowie, marketing managerowie, designerzy.

POZNAJ MENTORÓW TEGOROCZNEJ EDYCJI

Piotr Gorzkowski

Lead Developer/Technical Architect, Capgemini Polska

Katarzyna Łazarska

Bartłomiej Dąbkowski

Partner zarządzający, fundusz RST Ventures For Earth

Łukasz Opoka

Communications Manager - Instytut Kościuszki

Sylwia Walkowicz

Marketing Director, Co-Founder Agencja Marketingowa Friends Make Brands

Wojciech Blecharczyk

Ekspert Smart City

Michał Bargiel

Inuits Sp. z o. o., Python Developer

Sergei Tismenko

Inuits Sp. z o. o.

Tomasz Jach

Archman

Anna Chruszcz

HR Biznes Partner w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Adam Brzeziak

Dyrektor Centrum Certyfikacji WSEI

Tomasz Skoczylas

Urząd Miasta Rzeszowa, Urban Lab Rzeszów

POZNAJ MENTORÓW POPRZEDNIEJ EDYCJI

Tomasz Groń

Marketing & Communication Manager, #OMGKRK

Mateusz Sowiński

Senior Frontend Developer- Legalcluster, Wykładowca: WSEI, szkoła progamowania WSEI

Łukasz Opoka

Communications Manager - Instytut Kościuszki

Sylwia Walkowicz

Marketing Director, Co-Founder Agencja Marketingowa Friends Make Brands

Łukasz Preiss

Team Leader, Archman

Katarzyna Łazarska

IT Project Manager

Bartłomiej Dąbkowski

Partner zarządzający, fundusz RST Ventures For Earth

Mateusz Hoffman

R&D Group Leader / Frontend Development Lead, ABB

JURORZY

Najlepsze koncepcje aplikacji wybiorą jurorzy – eksperci ze świata biznesu: właściciele firm oraz managerowie wysokiego szczebla.

POZNAJ JURORÓW TEGOROCZNEJ EDYCJI

Iwona Duda

Prezes Fundacji Sarigato

Wojciech Blecharczyk

Ekspert Smart City

Beata Spórna

HR Biznes Partner w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Cezary Siwoń

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, wykładowca i trener

Paweł Panasiuk

Wice Prezes Zarządu INNERGO Systems, CEO of INNERGO Space

prof. Edyta Mąsior

POZNAJ JURORÓW POPRZEDNIEJ EDYCJI

Iwona Duda

Prezes Fundacji Sarigarto

Dominik Radziszowski

Founder, Chier Innovation Officer, XTRF Management System S.A.

Dominika Walec

WicePrezes Fundacji Wspierającej #OMGKRK, Szef ds. Partnerstw Estimote

Katarzyna Młynarczyk

Socjomania Sp z o.o. / Handelek

Dlaczego warto?

Pasja

Nie narzucamy jednej technologii - twórz z pasją tak jak czujesz się najlepiej

Przygoda

Hackathon to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie - szczególnie dla młodych programistów

Wiedza

Obecność wielu osób związanych z branżą stworzy Ci możliwość zasięgnięcia obiektywnej opinii

Triumf

Stawiaj sobie ambitne cele, osiągaj je a przy okazji wygrywaj cenne nagrody!

Uznanie

Zyskaj okazję do zaprezentowania swoich umiejętności

Networking

Nawiąż bezpośredni kontakt z osobami podzielającymi Twoje zainteresowania

Nagrodzimy co najmniej 3 najlepsze zespoły.

Oto minimalna wartość nagród na dziś:

I miejsce: 3000 zł + Voucher na egzaminy MTA + książki wydawnictwa "Helion"

II miejsce: 2000 zł + Voucher na egzaminy MTA + książki wydawnictwa "Helion"

III miejsce: 1500 zł + Voucher na egzaminy MTA + książki wydawnictwa "Helion"

Rekomendacje

Projekty stworzone we współpracy z mentorami były bardzo dobre. Jeden z nich postanowiliśmy wesprzeć marketingowo. Jako akcja Karmimy Psiaki zostaliśmy partnerem społecznym, który promuje i zachęca swoich użytkowników do testowania aplikacji. Jest to wyszukiwarka opiekunów dla zwierząt, których właściciele wyjeżdżają. Pethero (na hackathonie Reksio) idealnie wpisało się w nasza nieustanną próbę walki z porzuceniami psiaków i kociaków w wakacje. Nie spodziewałam się że możemy stworzyć taką współpracę z uczestnikami hackathonu. Jestem naprawdę bardzo mile zaskoczona!

Iwona Duda

Prezes Fundacji Sarigato, członek Jury (2019)

The Sheep Your Hack vol.1 Hackathon have been a great success. It has not only been a codefest, bringing together technical engineers, but an opportunity for teams to validate their business models and software program/applications. What made The Sheep Your Hack Hackathon unique, was the diversity of age, product readiness and software projects; that showed that younger don’t mean weaker. I was also impressed by the motivation of participant to continue working on their idea after the Hackaton, involvement of mentors, as well as the Szkoła Programowania WSEI. Looking forward to this year edition and curious to find out which question or problem participants will have to solve.

Katharina Arnold Rokita

CEO of Kaliber Services, członek Jury (2019)

Zdecydowanie polecam. Profesjonalne przygotowanie, zaangażowany zespół organizatorów, pomocni mentorzy, jurorzy prezentujący różne podejścia do oceny projektów i przede wszystkim, bardzo kreatywni uczestnicy. Warto zainteresować się kolejnymi edycjami SheepYourHack.

Stanisław Zarychta

Visual Designer w Offgreed Media, mentor (2019)

Rola ekspertów, ich uwagi oraz podpowiedzi od strony biznesowej mają nieocenioną wartość dla uczestników. Pomysły poddawane są weryfikacji przez prawdziwych praktyków biznesu. Ciekawym doświadczeniem była wspólna praca nad projektem z poznanymi na miejscu osobami (przed hackatonem znałem tylko jedną osobę). Patrząc z perspektywy czasu myślę że oryginalny pomysł na aplikację oraz stworzenie zespołu zróżnicowanego pod kątem umiejętności były głównymi czynnikami, które złożyły się na nasze zwycięstwo. Życzę powodzenia a przede wszystkim świetnej zabawy dla wszystkich uczestników!

Arkadiusz Gotfryd

Członek zwycięskiego zespołu SheepYourHack (2019)

Harmonogram drugiej edycji

Piątek

10. grudnia
17:30
17:30

Inauguracja wydarzenia

Inauguracja nastąpi na platformie Microsoft Teams.

18:00
18:00

Rozpoczęcie kodowania

20:00 - 21:00
20:00 - 21:00

I dyżur mentorów

Sobota

11. grudnia
0:00 - 1:00
0:00 - 1:00

II dyżur mentorów

8:00 - 9:00
8:00 - 9:00

III dyżur mentorów

13:00 - 14:00
13:00 - 14:00

IV dyżur mentorów

18:00
18:00

Koniec kodowania

18:15 - 19:45
18:15 - 19:45

Prezentacje projektów

Prezentacja odbywać się będzie przez platformę Microsoft Teams

20:00
20:00

Ogłoszenie wyników

FAQ wydarzenia

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu!

PYTANIA

Udział w Hackathonie

Tak, wymagana jest tylko wola walki.

Programujesz? A może jesteś grafikiem lub Twoje silna strona to cechy miękkie albo wnosisz wartość biznesową do Zespołu? Bierz udział niezależnie od umiejętności! Rozwiązanie tworzy Zespół nie jednostka!

Rozpoczęcie hackathonu i prezentacja projektów odbędą się przez MS Teams, natomiast na czas pracy przenosimy się na Discord. 

Status studenta nie jest wymagany, jednak musisz znajdować się w przedziale wiekowym: 18-26 lat. Wiek będzie weryfikowany przy zapisach w dniu eventu, zatem nie zapomnij zabrać ze sobą ważnego dokumentu ze zdjęciem!

Pytania dotyczące zespołu

Jak najbardziej, przewidujemy czas na budowanie zespołów, na pewno znajdziesz wyjątkowych ludzi! Przed Hackathonem zaplanujemy spotkanie na Discordzie, podczas którego zbudujesz swój zespół od zera.

Każda osoba dokonuje zapisu za pomocą formularza, podając nazwę swojej dużyny. Podczas zapisu, jedna osoba wskazuje siebie, jako lidera zespołu.

Osoby, zapisujące się w pojedynkę, chcące skorzystać z team buildingu, zaznaczają tą opcję w formularzu.

Zespół nominuje jedną osobę, która pełni rolę lidera. Osoba ta, już podczas zapisu, zaznacza informację, że jest liderem – zobowiązując się tym samym do uzupełnienia dodatkowych informacji dotyczących zespołu, takich jak: adres wysyłki paczki, skład osobowy całego zespołu, czy adres dostarczenia pizzy. Lider jest też odpowiedzialny za kontakt z organizatorem w imieniu całego zespołu oraz za przekazywanie informacji swojemu zespołowi od nas.

projekty oraz ich oceny

Nie, wszystkie projekty powstają od zera od 18:00 w dniu eventu 😊

Wybór technologii, sposób wykonania etc., zostawiamy uczestnikom. Postawione zadanie będzie miało na celu inspirować, a nie ograniczać. Mentorzy będą przygotowani by Wam pomóc.

Z Hackathonu każdy wyniesie wiedzę zdobytą w trakcie współpracy z Mentorami oraz feedback od Jury. Dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody, wciąż rozmawiamy z Partnerami stąd ich wartość może jeszcze wzrosnąć!

Jury ocenia przygotowane przez Zespoły rozwiązania pod względem…

a. Potencjału biznesowego – 40%
b. Innowacyjności – 30%
c. Możliwości wdrożenia – 10%
d. Wykonania – 10%
e. Funkcjonowania aplikacji – 10%

…każda z kategorii oceniana będzie w skali od 0 do 6. Do kryterium przypisano wagę (powyżej). Szerszy opis kryteriów dostaniecie w trakcie Eventu

Ponadto przy opisie każdego z członków Jury znajdziecie podpowiedź w jaki sposób zaskarbić jego przychylność 😉

Takie prawo posiadać będzie Zespół! A któż inny? 😉

Pozostałe pytania

Tak, sprzęt zapewniacie sobie we własnym zakresie. Dajemy jednak możliwość połączenia się zdalnie z naszymi pracowniami.

To na co stawiamy to wymiana doświadczeń między Zespołami i Mentorami oraz samymi uczestnikami między sobą. Czy jest szansa na ofertę współpracy w przyszłości? To zależy tylko od Was! Na Hackathonie będą przedstawiciele wielu fajnych firm oraz VC.

Oczywiście, ze nie! Oprócz ogromnej dawki wiedzy jaką wyniesiesz z wydarzenia, będziesz miał okazję poznać masę inspirujących ludzi z otoczenia biznesowego z różnych branż, nie tylko IT. Dodatkowo praca w grupie pozwoli Ci na rozwinięcie kompetencji miękkich, a chyba nie musimy przypominaćjakie to ważne! 

Artykuły

BLOG

Sponsorzy

WSPARCIE

Jako Integrator ICT opieramy nasze możliwości na 4 filarach biznesowych: sieci, usługach profesjonalnych, infrastrukturze IT i rozwiązaniach mobilnych. Naszą misją jest budowanie długotrwałych relacji z naszymi klientami oraz bycie przewidywalnym partnerem we współpracy. Odegraliśmy kluczową rolę w transformacji cyfrowej ponad 1000 klientów. Wspieramy klientów w przygotowaniach do nadchodzącej rewolucji 5G i GSM-R. Realizujemy projekty również w obszarze ochrony zdrowia. Klienci doceniają nasze unikalne kompetencje w zakresie realizacji złożonych projektów informatycznych. INNERGO jest partnerem firm Nokia, Alcatel-Lucent Enterprise, Cisco, Ascom, Fortinet, VMWare. Jesteśmy jedynym autoryzowanym partnerem korporacyjnym Apple w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

An extended family of Inuits Belgium, founded in 2019 in Kraków.  On the professional side – we support our clients by building them teams focused on all things Data. That’s the theory, but who we really are? In one word: people. Our slightly unconventional family consists of amazing individuals coming from different backgrounds, skilled in a wide spectrum of professions within IT and specifically Big Data.  Our values? Diversity and inclusion play a significant role in our team. Why? As an Inuits family and group of professionals, we aim to remain open-minded in order to deliver the best solutions and quality to our clients. As such, we believe these are rooted in diverse backgrounds, experiences, and therefore points of view. 

What’s (less, but) also important? Sense of humor. Don’t have it? No worries, this comes eventually after spending some time in our Igloo/office.

Archman jest firmą, która koncentruje się na wprowadzaniu cyfrowej transformacji w firmach dzięki platformie NAVIGATOR. NAVIGATOR to platforma typu low-code, która pomaga tworzyć aplikacje biznesowe mające na celu optymalizację procesów biznesowych i obiegu dokumentów. Jesteśmy częścią grupy kapitałowej z Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie, co pozwala nam na współpracę z najzdolniejszymi studentami i ekspertami w branży IT. Wspólnie tworzymy innowacyjne projekty z zakresu budowy aplikacji i sztucznej inteligencji.

Partnerzy

WSPARCIE

Patroni medialni

MEDIA

W poprzednich edycjach byli z nami

Sponsorzy

WSPARCIE

Partnerzy

WSPARCIE

Patroni medialni

MEDIA

Zgłoszenia i regulamin

Nie masz jeszcze swojego zespołu? Nie szkodzi! Mamy zaplanowany czas na Team Building, podczas którego na pewno poznasz ciekawych i inspirujących ludzi i wspólnie stworzycie drużynę!

Kontakt z organizatorem wydarzenia

    Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie
    ul. Św. Filipa 17
    31-150 Kraków


    Tel: +48 515 970 471
    Email w sprawie wydarzenia: nuchwat@wsei.edu.pl