O hackathonie
SHEEPYOURHACK
Sheep Your Hack to 24-godzinny maraton programowania, którego celem jest stworzenie aplikacji biznesowej.
Technologia wykonania prototypu jest dowolna, sam udział w Hackathonie jest dobrowolny oraz bezpłatny. Wszyscy uczestnicy mają równe szanse. Projekt tworzony jest od zera w dniu hackathonu.
BYLIŚMY ONLINE
Podsumowanie Sheep Your Hack 2
Hackathon Sheep Your Hack 2 już za nami. Emocje powoli opadają, a my przychodzimy do Was z krótkim podsumowaniem minionej edycji! Zabawa była niezapomniana, zespoły wykazały się niezwykłą pomysłowością, co przyczyniło się do powstania wielu innowacyjnych projektów z ogromnym potencjałem biznesowym.
Pomysły uczestników były tak dobre, że ciężko było nam wyłonić zwycięzców – dlatego oprócz 3 zespołów, które stanęły na podium, wręczyliśmy jeszcze 2 dodatkowe wyróżnienia. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tematem: „Zaloguj się do świata – życie społeczne i zawodowe w nowej rzeczywistości Online”.
Jak prezentuje się hackathon Sheep Your Hack 2 w liczbach? Spójrzcie poniżej:
Uczestników
100
Zespołów
26
Zespołów na podium
3
Zespołów z wyróżnieniem
2
Mentorów
8
Członków Jury
4
Pizz z dowozem do domu
58
Nadanych paczek
44
Godzin pracy nad aplikacją
24
Tegoroczna heckathon Sheep Your Hack 2, był naprawdę owocny w ciekawe projekty. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność i super zabawę! Ogromne gratulacje, nie tylko dla zwycięskich zespołów, ale dla wszystkich, którzy podjęli się wyzwania i uczestnictwa w hackathonie. Do zobaczenia w kolejnej edycji!
Nasze niezmienne co roku cele
- Stworzenie działającej aplikacji
- Rozwój zainteresowań i budowanie kompetencji informatycznych
- Wyłanianie oraz wspieranie zdolnych, młodych programistów
- Inspirowanie u młodych z wykluczonych środowisk postaw proaktywnych...
- ...oraz zachęcanie ich do rozwoju kompetencji pożądanych na rynku pracy
Dlaczego warto?
Twoja i nasza pasja
Nie narzucamy jednej technologii - twórz z pasją tak jak czujesz się najlepiej
Nowa przygoda
Hackathon to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie - szczególnie dla młodych programistów
Zasób wiedzy
Obecność wielu osób związanych z branżą stworzy Ci możliwość zasięgnięcia obiektywnej opinii
Uznanie
Zyskaj okazję do zaprezentowania swoich umiejętności - nie tylko programistycznych!
Networking
Nawiąż kontakt z osobami podzielającymi Twoje zainteresowania
Wygrana
Stawiaj sobie ambitne cele, osiągaj je a przy okazji wygrywaj cenne nagrody!
Partner społeczny drugiej edycji
WSPARCIE
Hakersi
Partner społeczny
Dołączając do wydarzenia wspierasz charytatywny projekt Fundacji Sarigato, Hakersi, to społeczność dzieci i młodzieży, pracowników, wolontariuszy, firm, szkół programowania i robotyki, nauczycieli i wychowawców. Wspólnie wspierają potrzebujące dzieci i młodzież z domu dziecka w wyjściu z trudnego środowiska i usamodzielnienie się, organizując zajęcia z robotyki i programowania. Obecnie wspierają ponad 300 dzieci z Krakowa, Trójmiasta oraz Warszawy.
PLAN
Harmonogram drugiej edycji
Webinar - Mateusz Sowiński
O pracy w grupie i rolach w zespole - jak się podzielić? Jak podejść do tego podczas hackathonu?
Webinar - Tomasz Groń
Jak grać, żeby wygrać? Prezentacja i przemówienie doskonałe
Webinar - Łukasz Opoka
Jak wypromować swój produkt? Rozwiązania marketingowe.
Webinar - Bartłomiej Dąbkowski
Wymagania biznesowe - czyli na co zwrócą uwagę potencjalni inwestorzy?
Inauguracja wydarzenia
Wszyscy spotykamy się na Microsoft Teams, następnie przenosimy się na Discord.
Start kodowania
I dyżur mentorów
II dyżur mentorów
III dyżur mentorów
Koniec kodowania
Prezentacje projektów
Szansa na zaprezentowanie swojej pracy dla Jury
Ogłoszenie wyników
FAQ wydarzenia
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu!
PYTANIA
Udział w Hackathonie
Tak, wymagana jest tylko wola walki.
Programujesz? A może jesteś grafikiem lub Twoje silna strona to cechy miękkie albo wnosisz wartość biznesową do Zespołu? Bierz udział niezależnie od umiejętności! Rozwiązanie tworzy Zespół nie jednostka!
Rozpoczęcie hackathonu i prezentacja projektów odbędą się przez MS Teams, natomiast na czas pracy przenosimy się na Discord.
Pytania dotyczące zespołu
Jak najbardziej, przewidujemy czas na budowanie zespołów, na pewno znajdziesz wyjątkowych ludzi! Dołącz na nasz kanał na Discord, na godzinę przed oficjalnym rozpoczęciem hackathonu. Znajdziesz tam innych uczestników, którzy też będą budować swój zespół.
Nie chcieliśmy dyskryminować osób bez zespołów, stąd przyjęliśmy rejestrację indywidualną. Jeśli macie już zebrany zespół, niech każdy z Was napisze w uwagach do rejestracji jego nazwę.
projekty oraz ich oceny
Nie, wszystkie projekty powstają od zera od 18:00 w dniu eventu 😊
Wybór technologii, sposób wykonania etc., zostawiamy uczestnikom. Postawione zadanie będzie miało na celu inspirować, a nie ograniczać. Mentorzy będą przygotowani by Wam pomóc.
Z Hackathonu każdy wyniesie wiedzę zdobytą w trakcie współpracy z Mentorami oraz feedback od Jury. Dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody, wciąż rozmawiamy z Partnerami stąd ich wartość może jeszcze wzrosnąć!
Jury ocenia przygotowane przez Zespoły rozwiązania pod względem…
a. Potencjału biznesowego – 40%
b. Innowacyjności – 30%
c. Możliwości wdrożenia – 10%
d. Wykonania – 10%
e. Funkcjonowania aplikacji – 10%
…każda z kategorii oceniana będzie w skali od 0 do 6. Do kryterium przypisano wagę (powyżej). Szerszy opis kryteriów dostaniecie w trakcie Eventu
Ponadto przy opisie każdego z członków Jury znajdziecie podpowiedź w jaki sposób zaskarbić jego przychylność 😉
Takie prawo posiadać będzie Zespół! A któż inny? 😉
Pozostałe pytania
Tak, sprzęt zapewniacie sobie we własnym zakresie. Dajemy jednak możliwość połączenia się zdalnie z naszymi pracowniami.
To na co stawiamy to wymiana doświadczeń między Zespołami i Mentorami oraz samymi uczestnikami między sobą. Czy jest szansa na ofertę współpracy w przyszłości? To zależy tylko od Was! Na Hackathonie będą przedstawiciele wielu fajnych firm oraz VC.
Oczywiście, ze nie! Oprócz ogromnej dawki wiedzy jaką wyniesiesz z wydarzenia, będziesz miał okazję poznać masę inspirujących ludzi z otoczenia biznesowego z różnych branż, nie tylko IT. Dodatkowo praca w grupie pozwoli Ci na rozwinięcie kompetencji miękkich, a chyba nie musimy przypominać, jakie to ważne!
Na kolejną edycję zapraszamy za rok!
Co mogłem wygrać?
W 2020 nagrodziliśmy trzy najlepsze zespoły oraz przyznaliśmy dwa wyróżnienia!
A NAGRODY?
1. MIEJSCE
Kwota pieniężna 2500 PLN
dla zespołu + Voucher na egzamin MTA dla każdego uczestnika
2. MIEJSCE
Kwota pieniężna 1750 PLN
dla zespołu + Voucher na egzamin MTA dla każdego uczestnika
3. MIEJSCE
Kwota pieniężna 1000 PLN
dla zespołu + Voucher na egzamin MTA dla każdego uczestnika
Podium drugiej edycji (zespoły)
1. miejsce
Zespół stworzył aplikację Printy, która rozwiązuje problem dostępu do punktów druku. Osoba potrzebująca skorzystać z drukarki, może poprzez aplikację szybko wyszukać miejsca, w których szybko wydrukuje swoje dokumenty. Mogą to być drukarnie lub osoby prywatne, chcące udostępnić innym swoją drukarkę. Wydrukowany dokument będzie na nią czekał, w wybranym punkcie.
2. miejsce
Drużyna stworzyła interaktywną aplikację do konferencji Online o nazwie Peek-a-boo. Zadaniem aplikacji jest wspieranie integracji i networkingu podczas spotkań i konferencji online. Aplikacja opiera się na dynamicznych połączeniach audio i video – w momencie, kiedy osoby zbliżą się do siebie podczas wirtualnej konferencji na pewną odległość, mogą połączyć się w celu porozmawiania, jak miałoby to miejsce podczas spotkania stacjonarnego.
3. miejsce
Aplikacja NeighborGood została stworzona, aby wspierać lokalne społeczności. Poprzez tą aplikację osoby z najbliższego otoczenia mogą wystawiać ogłoszenia, mówiące o tym, czego aktualnie potrzebują lub jaką pomoc sąsiedzką mogą zaoferować. Aplikacja NeighborGood jest miejscem, gdzie osoby potrzebujące pomocy, mają okazje spotkać kogoś, kto pomoże rozwiązać ich problem.
WYRÓŻNIENIE
Aplikacja Hear You Go, która jest translatorem języka migowego. Daje możliwość konwertowania języka ASL na tekst i słowo dźwiękowe.
WYRÓŻNIENIE
Aplikacja TAGtivity, pozwalającą na wymianę doświadczeń i możliwość nawiązywania nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. Jak mówi sam zespół, idea tej aplikacji to: „wiedza za wiedzę”
Początki hackathonu w 2019
Frekwencja: 110 uczestników, tworzących 23 zespoły
Mentorzy: 14 osób ze środowiska biznesowego, m.in. analitycy biznesowi, project managerowie, developerzy, szkoleniowcy, business managerowie, marketing managerowie, designerzy
Jury: 8 osób, właściciele firm, managerowie, osoby związane z biznesem,
ARCHIWUM
Projekty stworzone we współpracy z mentorami były bardzo dobre. Jeden z nich postanowiliśmy wesprzeć marketingowo. Jako akcja Karmimy Psiaki zostaliśmy partnerem społecznym, który promuje i zachęca swoich użytkowników do testowania aplikacji. Jest to wyszukiwarka opiekunów dla zwierząt, których właściciele wyjeżdżają. Pethero (na hackathonie Reksio) idealnie wpisało się w nasza nieustanną próbę walki z porzuceniami psiaków i kociaków w wakacje. Nie spodziewałam się że możemy stworzyć taką współpracę z uczestnikami hackathonu. Jestem naprawdę bardzo mile zaskoczona!
Iwona Duda
Prezes Fundacji Sarigato, członek Jury (2019)The Sheep Your Hack vol.1 Hackathon have been a great success. It has not only been a codefest, bringing together technical engineers, but an opportunity for teams to validate their business models and software program/applications. What made The Sheep Your Hack Hackathon unique, was the diversity of age, product readiness and software projects; that showed that younger don’t mean weaker. I was also impressed by the motivation of participant to continue working on their idea after the Hackaton, involvement of mentors, as well as the Szkoła Programowania WSEI. Looking forward to this year edition and curious to find out which question or problem participants will have to solve.
Katharina Arnold Rokita
CEO of Kaliber Services, członek Jury (2019)Zdecydowanie polecam. Profesjonalne przygotowanie, zaangażowany zespół organizatorów, pomocni mentorzy, jurorzy prezentujący różne podejścia do oceny projektów i przede wszystkim, bardzo kreatywni uczestnicy. Warto zainteresować się kolejnymi edycjami SheepYourHack.
Stanisław Zarychta
Visual Designer w Offgreed Media, mentor (2019)Rola ekspertów, ich uwagi oraz podpowiedzi od strony biznesowej mają nieocenioną wartość dla uczestników. Pomysły poddawane są weryfikacji przez prawdziwych praktyków biznesu. Ciekawym doświadczeniem była wspólna praca nad projektem z poznanymi na miejscu osobami (przed hackatonem znałem tylko jedną osobę). Patrząc z perspektywy czasu myślę że oryginalny pomysł na aplikację oraz stworzenie zespołu zróżnicowanego pod kątem umiejętności były głównymi czynnikami, które złożyły się na nasze zwycięstwo. Życzę powodzenia a przede wszystkim świetnej zabawy dla wszystkich uczestników!
Arkadiusz Gotfryd
Członek zwycięskiego zespołu SheepYourHack (2019)Sponsorzy drugiej edycji
WSPARCIE
Partnerzy drugiej edycji
WSPARCIE
HaftKomp
Partner wydarzenia
Mentorzy drugiej edycji
MENTORSTWO
Tomasz Groń
Marketing & Communication Manager, #OMGKRK
Mateusz Sowiński
Senior Frontend Developer- Legalcluster, Wykładowca: WSEI, szkoła progamowania WSEI
Łukasz Opoka
PR & Marketing Consulting
Sylwia Walkowicz
General Director, Agencja Reklamowa Brandbay
Łukasz Preiss
Team Leader, Archman
Katarzyna Łazarska
IT Project Manager
Bartłomiej Dąbkowski
Menadżer Inwestycyjny, fundusz RST Ventures For Earth
Mateusz Hoffman
R&D Group Leader / Frontend Development Lead, ABB
Jury drugiej edycji
OCENY
Patroni medialni drugiej edycji
MEDIA
Zgłoszenie uczestnictwa oraz regulamin
ZGŁOSZENIE
Zgłoszenia na przyszłą edycję za rok!
Lokalizacja wydarzenia - Online
MIEJSCE
Kontakt z organizatorem wydarzenia
KONTAKT
Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w. Krakowie
ul. Św. Filipa 17
31-150 Kraków
Tel: 012 431 18 90 wew. 206
Fax: 012 431 18 82 w.111
Email w sprawie wydarzenia: nuchwat@wsei.edu.pl